«Година безбар’єрності» в КНП «ЦПМСД № 3» Святошинського району м. Києва

До Національного тижня безбар’єрності, який триває з 25 по 31 травня 2026 року, у КНП «ЦПМСД № 3» Святошинського району м. Києва було проведено Годину безбар’єрності.
Метою проведення заходу цьогоріч стало формування культури безбар’єрності, поваги до людської гідності, забезпечення рівних можливостей та впровадження інклюзивного підходу в усіх сферах життя. Ця тема є особливо актуальною сьогодні, адже 2026 рік оголошено Роком безбар’єрної мови.
Під час проведення Години безбар’єрності учасники обговорили питання культури поваги, толерантності та ефективної комунікації як у колективі, так і під час взаємодії з пацієнтами. Особливу увагу було приділено ознайомленню з принципами безбар’єрної мови відповідно до положень Довідника безбар’єрності та Стандарту державної мови «Термінологія безбар’єрності».
Учасникам заходу наголосили на важливості використання коректної та поважної лексики, яка не принижує людську гідність і не створює психологічних бар’єрів у спілкуванні. Адже безбар’єрна мова сприяє створенню комфортного та інклюзивного середовища у медичному закладі, де кожен пацієнт почувається гідно, безпечно та впевнено.


