Комунальне некомерційне підприємство
«Центр первинної медико-санітарної допомоги №3»
Святошинського району м. Києва
Міністерство охорони
здоров'я України
 

Проведено тижневик заходів до Всесвітнього Дня серця

Дата: 09.10.2024 13:10
Кількість переглядів: 10

В рамках тижневика, що пройшов у нашому Центрі до Всесвітнього Дня серця, хочемо проінформувати: щоб наші серця були здоровими, потрібно постійно дотримуватися здорового способу життя. Він має складатися з декількох корисних звичок, які можна інтегрувати у побут без зайвих фінансових та часових витрат. Чому це важливо зробити? Бо серцево-судинні захворювання щороку забирають найбільше життів у розвинених країнах світу. В Україні – також.

Фото без опису

📈Хочемо нагадати , що саме допоможе серцю бути здоровим і подовжити життя.

🚶‍♀️ Більше ходіть пішки

Ходьба покращує здоров’я серця. До того ж на таку активність не потрібно витрачати гроші, шукати додатковий час для тренувань тощо. Іноді можна просто вийти з транспорту раніше та пройти кілька зупинок.

Краще здійснювати 7–10 тисяч кроків на день. Проте навіть збільшення звичної кількості кроків на день принаймні на 1000 зменшує ризики хвороб серця.

🥗 Впорядкуйте режим харчування

➝ повноцінно їжте 2–3 рази на день;

➝ обмежте кількість перекусів;

➝ віддавайте перевагу повільним вуглеводам (гречану крупу, цілозерновий хліб, фрукти, овочі тощо);

➝ споживайте менше оброблених та процесованих продуктів (ковбас, напівфабрикатів тощо).

🧂Зменшіть споживання солі

Обмежте споживання солі до 5 грамів на день. Робіть це поступово. Експериментуйте з іншими смаками. Гранульовані цибуля та часник, солодка паприка, лимонний сік та свіжа зелень збагатять смак страви й без надлишку солі. Соліть уже готову їжу – так важче пересолити.

🧃 Відмовтесь від солодких напоїв

Краще пити чисту воду, але можна і тут додати творчості: зробіть узвар без цукру або додайте у пляшку води ягоди чи імбир та корицю. Експериментуйте з різними видами чаю — додавайте яблуко, грушу, апельсин, лимон тощо.

Спробуйте дотримуватись цих простих кроків. Можливо, одразу не вийде, але варто пробувати знову і знову. Нехай вас підбадьорює той факт, що ці щоденні звички значно знижують ризики інфаркту та інсульту. Серцеві напади, інсульт, підвищений артеріальний тиск, ревматична хвороба серця, серцева недостатність та інші стани щороку “молодіють”. Їхня небезпека у тому, що вони мають безсимптомний перебіг і заявляють про себе на стадії серйозних ускладнень.

❤️‍🩹Захистити здоров’я серця допоможе проста профілактика:

🚭 відмова від паління та алкоголю

🍎 збалансоване харчування

🚴 ведення фізично активного способу життя

👩‍⚕️ регулярне відвідування сімейного лікаря з профілактичними візитами.

🩺Також нагадуємо, що в Україні діє Програма медичних гарантій, пакети якої охоплюють профілактику та лікування серцево-судинних захворювань. Завдяки програмі “Доступні ліки” українці безоплатно або з невеликою доплатою отримують лікарські засоби, призначені для профілактики і лікування серцево-судинних захворювань.

Що робити, якщо непокоїть серце ♥️❓

Звернутися до свого сімейного лікаря - він проведе оцінку загального серцево-судинного ризику, проведе необхідні дообстеження, надасть рекомендації та назначить лікування, а за потреби випише скерування до кардіолога.

🩺👩🏻‍⚕️Подбайте про своє серце і будьте здорові!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень