Комунальне некомерційне підприємство
«Центр первинної медико-санітарної допомоги №3»
Святошинського району м. Києва
Міністерство охорони
здоров'я України
 

#НСЗУдляПацієнта _ Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ * та підозрою на ВІЛ)

Дата: 15.08.2024 14:35
Кількість переглядів: 17

На зображенні може бути: текст

Через повномасштабну війну діагностика ВІЛ ускладнилася – значна кількість людей можуть не знати про свій діагноз. Національна служба здоров’я України нагадує, діагностика та лікування ВІЛ – безоплатні та покриваються Програмою медичних гарантій. Пацієнти можуть розраховувати на анонімність надання послуг. Розповідаємо детальніше👇

❓Які безоплатні послуги гарантовані пацієнтам в межах пакету “Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ-інфекцією (та підозрою на ВІЛ)”❓
📌Тестування на ВІЛ осіб, ✔️які мають високий ризик інфікування ВІЛ), ✔️ в яких відбувся контакт з ризиком інфікування на ВІЛ (не пізніше ніж 72 години від моменту контакту), ✔️дітей до 18 місяців, що народилися від жінок з ВІЛ позитивним статусом.
📌Лабораторні дослідження (загальний аналіз крові та сечі, кількість CD4, вірусне навантаження ВІЛ у плазмі крові у людей, які живуть з ВІЛ та отримують лікування АРТ, виявлення провірусної ДНК у дітей, народжених жінками з ВІЛ-позитивним статусом, визначення антитіл гепатитів, біохімічний аналіз крові, обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом та ін.).
📌Взяття під медичний нагляд, проведення ідентифікаційного етапу обстеження пацієнта/пацієнтки з позитивним ВІЛ-статусом, призначення АРТ, профілактики, діагностики та лікування опортуністичних інфекцій і здійснення клінічного моніторингу перебігу ВІЛ-інфекції.
📌Видача антиретровірусних засобів (АРТ).
📌Проведення збору скарг, анамнезу, фізикального обстеження, скринінгу на туберкульоз та радіологічного дослідження органів грудної клітки.
📌Скринінг на психічні розлади, психологічний супровід.
📌Взяття під медичний нагляд дітей, народжених від жінок з ВІЛ позитивним статусом, на період від народження до 18 місяців, до встановлення або виключення діагнозу ВІЛ.
📌Організація медикаментозної постконтактної профілактики особам, які не пізніше 72 годин після ризикованого контакту щодо інфікування ВІЛ звернулися до надавача медичних послуг та ін.

❗Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу в межах пакету “Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ-інфекцією (та підозрою на ВІЛ)” можна переглянути на сайті НСЗУ ➡️ https://cutt.ly/eesNbtgk (п. 33).

❓Що робити, якщо підтвердився ВІЛ-діагноз❓
1️⃣Не панікувати.
2️⃣Звернутись у той медичний заклад, який має договір з НСЗУ за пакетом “Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ-інфекцією (та підозрою на ВІЛ)”. Для звернення в такі медзаклади направлення не потрібне.

❓Чи є інформація про діагноз ВІЛ конфіденційною❓
✅Так. Інформація про ВІЛ-діагноз, внесена до ЕСОЗ, ❌не є доступною для кожного лікаря❌ Інформацію про діагноз зможе бачити лише той лікар, який є автором цих даних (лікуючий лікар пацієнта). Сімейний лікар цю інформацію не бачить.
❓Як безоплатно перевіритися на ВІЛ❓
📌Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.
📌Або зверніться до найближчого Центру СНІДу чи кабінету Довіри, чи до неурядових організаціях, які займаються боротьбою з ВІЛ.
Оцінити ризики інфікування та підібрати найзручніші пункти тестування на ВІЛ можна з допомогою чат-бота #ТЕСТпоручhttp://t.me/HIVfree_bot.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень